Pitanja i odgovori – upisi 2017.2018.

Svim učenicama i učenicima želimo puno uspjeha da od 13. srpnja upišu željenu, ali i prema svojim afinitetima i sposobnostima  dobro odabranu srednju školu.

Za kandidatkinje i kandidate koji se prijavljuju za upis u Gimnaziju Antuna Gustava Matoša u Zaboku:

Sva posebna dodatna pitanja možete poslati na školsku mail adrese ivan.miskulin@skole.hr (pedagog) ili  gimagm-zabok@gimagm.hr s naznakom (subject)  pitanje za upise.

Sve važno ćemo unijeti pod pitanja i odgovore na ovoj stranici i obavezno vam odgovoriti na mail.

NAPOMENA: zaprimanje upisnica u GimAGM  je u petak 14.7. od 8:00-16:00 sati.

Najčešća pitanja i odgovori :

JEZIČNA GIMNAZIJA

P: Mogu li učiti 3.  strani jezik?

O: Da, 3. jezik talijanski bira se neobavezno – fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 12. srpnja). U 3. razredu se može izabrati i španjolski jezik.

P: Mogu li upisati jezičnu gimnaziju ako nisam učio 2. strani jezik?

O: Prema sadašnjim kriterijima da, ali to znači da ćeš u prvom razredu trebati uložiti pojačani napor da savladaš sadržaje nastave 2. stranog jezika.

P: Mogu li upisati nastavu za njemačku jezičnu diplomu (DSD)?

O: Da, neobavezno – fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 14. srpnja).

PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKA GIMNAZIJA

P: Mogu li učiti 2. strani jezik?

O: Da, 2. jezik bira se neobavezno – fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 14. srpnja, isto vrijedi i za DSD)

O: Da, neobavezno – fakultativno

OPĆA GIMNZIJA

P: Što na službenog stranici za prijave i upise znači 2. jezik početni i napredni?

O: Napredni 2. strani jezik znači da si ga već slušao i da nastavljaš učiti. Početni jezik znači da si ga učio samo jednu godinu ili ga uopće nisi učio i da s gradivom krećeš ispočetka.

P: Jesu li potrebni dodatni ispiti i provjere za upis u opću gimnaziju?

O: Provjera predznanja 1. stranoga jezika (engleskog, njemačkog) za kandidate koji ga nisu učili u osnovnoj školi.

P: Mogu li upisati nastavu za njemačku jezičnu diplomu (DSD)?

O: Da, neobavezno – fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 14. srpnja, isto vrijedi i za DSD)