Školska knjižnica

Knjižnica Gimnazije A. G. Matoša služi potrebama učenika i djelatnika škole. Smještena je u potkrovlju zgrade na drugom katu i ima 90m2 prostora. Prostor ima 4 cjeline povezane u kontinuitetu. Ulazi se u predvorje a zatim u prostoriju gdje se nalaze časopisi i čitaonica. Između prostora čitaonice i prostora za knjiga (lektira) je izdvojen prostor za knjižničare. U knjižnici rade dva knjižničara (svaki pola radnog vremena): Mirela Pavetić Goluban, prof. sociologije. i dipl. bibliotekarica te Božica Petrač, prof. povijesti i dipl. bibliotekarica.

Za potrebe učenika knjižnica je otvorena svakodnevno od 7:30 do 14:00. Svi korisnici knjižnice obvezni su se u prostoru knjižnice ponašati u skladu s pravilnikom o radu školske knjižnice koji je napisan i izvješćem na ulazu i u unutrašnjosti knjižnice. Knjižnica raspolaže s oko 3500 svezaka knjiga što je za potrebe škole premalo, a fond se upotpunjava sredstvima Ministarstva prosvjete i športa, donacijama i sredstvima škole. Naslovi lektire se zastupljeni u potpunosti prema programi, ali s nedovoljnim brojem primjeraka. Stručna i referentna literatura je nedostatna za potrebe škole ali se stanje popravlja ovisno o sredstvima.

Radno vrijeme knjižnice