Raspisivanje redovitih izbora za radničko vijeće

GIMNAZIJA ANTUNA GUSTAVA MATOŠA
PRILAZ JANKA TOMIĆA 2
Zabok, 17. svibnja 2017.

 
Temeljem članka 137. Zakona o radu i članka 3. Pravilnika o provođenju zbora za Radničko vijeće donosim

ODLUKU O RASPISIVANJU REDOVITIH IZBORA ZA RADNIČKO VIJEĆE

I. Raspisuju se redoviti izbori za Radničko vijeće.

II. Svaki sindikat i svaka skupina od najmanje 10% radnika koja namjerava podnijeti listu kandidata za člana Radničkog vijeća dužna je u roku od pet radnih dana od dana objavljivanja, odnosno dostavljanja ove odluke, odrediti svog predstavnika i zamjenika u izbornom odboru te pisanu obavijest o tome dostaviti Radničkom vijeću ( Višnji Gorički – Lovrenčić, prof.).

III. Član izbornog odbora i njegov zamjenik neće moći biti kandidati za člana Radničkog vijeća i za njegovog zamjenika.

IV. Odluku o provođenju izbora za Radničko vijeće donosi izborni odbor u roku od pet radnih dana od dana dostave odluke o imenovanju predsjedniku i članovima tog odbora i njihovim zamjenicima.

Ova je odluka dana 17. svibnja 2017. objavljena na svim oglasnim mjestima poslodavca i dostavljena sindikatima koji imaju svoje članove kod poslodavca te poslodavcu.

Županijsko natjecanje iz biologije

Jučer je u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša u Zaboku održano županijsko natjecanje iz biologije za srednje škole. Od 24 pozvanih učenika, natjecanju je pristupilo 23 učenika od kojih su se dvije učenice natjecale u kategoriji istraživačkih radova.

Nakon ocijene testova, Županijskog povjerenstvo na čelu s našom nastavnicom Anom Culej ustanovilo je sljedeću rang listu:

Prvi razredi (natjecali su se samo učenici Gimnazije):

  • Prvo mjesto osvojila je Ana Paradi
  • Drugo mjesto dijele Iris Trgovec i Klara Profeta
  • Treće mjesto osvojila je Ariana Šalković

Drugi razredi (natjecali su se samo učenici Gimnazije):

  • Prvo mjesto osvojila je Petra Horvat
  • Drugo mjesto osvojio je Karlo Vučilovski
  • Treće mjesto osvojio je Matija Kordej

Treći razredi:

  • Prvo mjesto osvojio je Karlo Kobeščak – Gimnazije AGM (mentorstvo Ane Culej)
  • Drugo mjesto osvojila je Patricija Belužić – Gimnazija AGM (mentorstvo Ane Culej)
  • Treće mjesto osvojila Andrea Štehec – SŠ Krapina (mentorstvo Marije Vincelj)

Četvrti razredi:

  • Prvo mjesto osvojila je Valentina Meglić – Gimnazija AGM (mentorstvo Ane Culej)
  • Drugo mjesto osvojio je Mihael Grmovšek – SŠ Krapina (mentorstvo Marije Vincelj)
  • Treće mjesto osvojila je Sandra Petreković – SŠ Zlatar (mentorstvo Anite Pavlek).

Istraživački rad (treći razred)

  • Miriam Topolovec – SŠ Pregrada (mentorstvo Neale Čulat Tomašić)
  • Darija Grofelnik – SŠ Pregrada (mentorstvo Neale Čulat Tomašić)

Županijsko povjerenstvo je poslalo prijedlog Državnom povjerenstvu iz biologije da se navedeni učenici pozovu na državno natjecanje iz biologije.