Upisi 2016.2017. – pitanja i odgovori

Svim učenicama i učenicima želimo puno uspjeha da 11. srpnja upišu željenu, ali i prema svojim afinitetima i sposobnostima  dobro odabranu srednju školu.

Za kandidatkinje i kandidate koji se prijavljuju za upis u Gimnaziju Antuna Gustava Matoša u Zaboku:

Sva posebna dodatna pitanja možete poslati na školsku mail adrese ivan.miskulin@skole.hr (pedagog) ili  gimagm-zabok@gimagm.hr s naznakom (subject)  pitanje za upise.

Sve važno ćemo unijeti pod pitanja i odgovore na ovoj stranici i obavezno vam odgovoriti na mail.

Oni koji će 11. srpnja biti iznad crte na našoj konačnoj ljestvici poretka bit će upisani u kolegij za učenike gimnazije na carnet loomen sustavu gdje će odraditi neke specifične predradnje prije dostave upisnice u Gimnaziju.

Zato je nužno da u službene stranice za prijave i upise (upisi.hr) obavezno i upišete svoje točne i službene podatke za kontakt (skole.hr e-mail i telefonski broj) kako bismo vas u slučaju potrebe mogli lakše kontaktirati.

Nakon objave konačne liste poretka 11. srpnja i prije dostave upisnica u školu 12. srpnja:

na carnet loomen sustav prijavljivat ćete se preko svojeg korisničkog imena i lozinke kojim se prijavljujete na upisi.hr.   Tamo će vas u popisu kolegija dočekati kolegij za učenike Gimnazije Zabok s upitnikom s nekoliko dodatnih pitanja

NAPOMENA: zaprimanje upisnica u GimAGM u utorak 12.7. bit će od 8:00-15:00 sati.

Najčešća pitanja i odgovori :

JEZIČNA GIMNAZIJA

P: Mogu li učiti 3.  strani jezik?

O: Da, 3. jezik talijanski bira se fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 12. srpnja). U 3. razredu se može izabrati i španjolski jezik.

P: Mogu li upisati jezičnu gimnaziju ako nisam učio 2. strani jezik?

O: Prema sadašnjim kriterijima da, ali to znači da ćeš u prvom razredu trebati uložiti pojačani napor da savladaš sadržaje nastave 2. stranog jezika.

P: Mogu li upisati nastavu za njemačku jezičnu diplomu (DSD)?

O: Da, fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 12. srpnja).

PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKA GIMNAZIJA

P: Mogu li učiti 2. strani jezik?

O: Da, 2. jezik bira se fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 12. srpnja, isto vrijedi i za DSD)

O: Da, fakultativno

OPĆA GIMNZIJA

P: Što na službenog stranici za prijave i upise znači 2. jezik početni i napredni?

O: Napredni 2. strani jezik znači da si ga već slušao i da nastavljaš učiti. Početni jezik znači da si ga učio samo jednu godinu ili ga uopće nisi učio i da s gradivom krećeš ispočetka.

P: Jesu li potrebni dodatni ispiti i provjere za upis u opću gimnaziju?

O: Provjera predznanja 1. stranoga jezika (engleskog, njemačkog) za kandidate koji ga nisu učili u osnovnoj školi.

P: Mogu li upisati nastavu za njemačku jezičnu diplomu (DSD)?

O: Da, fakultativno (možeš naznačiti u upitniku nakon objave ljestvice poretka i upisati na upisima 12. srpnja, isto vrijedi i za DSD)

Comments are closed.