UPISI U GIMNAZIJU U ŠK. GOD. 2023./2024.

Na ovoj stranici možete pronaći poveznice na aktualne dokumente i rokove vezane uz prijave i upise.

DOKUMENTI:

Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. – jezična gimnazija

Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. – opća gimnazija

Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. – prirodoslovno-matematička gimnazija

VAŽNA NAPOMENA O DODATNIM ISPITIMA: Dodatni ispiti i provjere iz stranog jezika obavezni su SAMO za kandidate koji engleski/njemački jezik nisu učili u osnovnoj školi, a žele ga učiti kao 1. strani jezik u srednjoj školi.

VAŽNA NAPOMENA O MEDICINSKOJ DOKUMENTACIJI:  u redovitim slučajevima (učenik bez evidentiranih zdravstvenih teškoća) ne prilaže se nikakva medicinska dokumentacija!

Od ove godine moguć je upis elektronskim putem ili dolaskom u školu, nakon objava konačnih ljestvica poretka.

Pozivamo SVE učenike da dođu na upise dolaskom u školu u utorak 11. srpnja 2023. između 8:00- 16:00, s obzirom na pitanja oko izbora razine I. i II. stranog jezika i provjeru podataka s upisnice te dostavu potrebnih dokumenata. Za upis elektronskim putem, molimo svakako se potrebno javiti pedagogu škole Ivanu Miškulinu na telefon 049/587-650 i/ili na e-mail ivan.miskulin@skole.hr

IZVOD IZ Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. („Narodne novine“, broj: 57/22):

Objava konačnih ljestvica poretka 10. 7. 2023.
Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole:

1) Upisnica (obvezno za sve učenike) – dostavlja se elektronički putem srednje.e-upisi.hr ili dolaskom u školu na propisani datum

2) Potvrda liječnika školske medicine – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum i

3) Potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum.

10. 7. do 13. 7. 2023
Točan datum zaprimanja dokumenata dolaskom u školu objavljuje se na mrežnim stranicama i oglasnim pločama škola. .

Planiranje upisa u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (NN 49/2015, 109/2016, 47/2017, 39/2022)

Državni pedagoški standard srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (NN 63/20008, 90/2010)

Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole

Odluka o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2023./2024.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

Hodogram – Redoviti kandidati

Hodogram – Kandidati s teškoćama u razvoju

Hodogram – kandidati izvan redovitog sustava RH

Došlo je do određenih izmjena u hodogramima pa molim obratite pozornost na ove točke: poveznica na dokument